Centrum Áčko, p.o., z Valašského Meziříčí poskytuje od roku 2016 sociální služby rodinám s dětmi do 26 let s poruchou autistického spektra, ADHD a mentálním postižením. V současné době využívá služeb odborného sociálního poradentství, sociální rehabilitace a odlehčovací služby ve formě terénní, ambulantní a pobytové přibližně 150 rodin z valašskomeziříčska, rožnovska a vsetínska. 

V letošním roce Centrum ÁČKO, p.o., rozšířilo možnosti pomoci těmto rodinám o metodu homesharing neboli sdílené péče. Je to přirozený způsob jak pomoci odlehčit rodině s dítětem s autismem nebo mentálním postižením od náročné, často nepřetržité péče. O dítě pečuje ve své domácnosti jiná osoba, tzv. hostitel. Zjistěte si víc a staňte se i Vy hostitelem dítěte s postižením Čtěte: Homesharing - www.centrum-acko.cz 

K podpoře klientů přispívají i dobrovolníci této organizace. 

Spojte se s námi:

Program na Dnech dobrovolnictví:

18Dub/24
Pátek 26.04.2024 17:30 - 19:00

Zahoďte předsudky a vydejte se s námi do světa autismu a ADHD!

Valašské Meziříčí, Náměstí 5/3, Tucan Cafē

Přijďte na neformální setkání plné povídání, zábavy a smysluplných aktivit. U šálku dobré kávy prolomíme mýty o autismu a ADHD, prověříme si, jak funguje náš mozek, a najdeme způsob, jak dělat radost a pomáhat.

Čeká vás přátelská atmosféra a příjemní lidé, zajímavé informace a praktické tipy a možnost zapojit se do aktivit a sdílet své zkušenosti. Přijďte se dozvědět více a objevit svět, kde se s trochou pochopení a laskavosti daří překonávat bariéry.