Nabízíme individuální pomoci dětem ve věku 5 – 18 let, jejichž vývoj je nebo může být ohrožen nepříznivými podmínkami, ve kterých žijí.

Způsobem pomoci je nabídka kamarádského vztahu dospělého dobrovolníka s dítětem.

Dvojice se schází ve svém volném čase jedenkrát týdně na 2 – 3 hodiny, a to po dobu minimálně jednoho roku. Program nenahrazuje rodičovskou péči, není hlídáním či doučováním.
Program Dvě D působí preventivně díky nabídce smysluplné volnočasové aktivity. Nabízí dětem individuální podporu v období života, kdy ji potřebují. Základem je přátelství a společné zážitky, péče o vzájemný vztah. Je také důkazem toho, že pomoc může být i zábava.

Zjistěte víc na:

Spojte se s námi:

Program na Dnech dobrovolnictví:

05Bře/24
Čtvrtek 25.04.2024 10:00 - 17:00

Den otevřených dveří

Budova městského divadla Zlín, vchod ze zadní strany, Třída Tomáše Bati 4091, Zlín

Dvě D – Zlín připraví v rámci akce Dny dobrovolnictví Den otevřených dveří, kde představí hlavní náplň dobrovolnictví, tj. budování bezpečného vztahu mezi vyškoleným a supervizovaným dobrovolníkem a dítětem ze znevýhodněného prostředí. V průběhu dne se do akce zapojí dobrovolníci, které budete mít možnost vyzpovídat, co jim dobrovolnictví přineslo, v čem je obohatilo a jaké vlastně je, budovat si bezpečnou vazbu s dítětem, které to nemá tak úplně snadné. Budete mít možnost nahlédnout do toho, jak probíhá supervize vedená psychologem, společné akce, v odpoledních hodinách si budete moci pohrát a povykládat s některým z litlíků, který dorazí po výuce a dozvědět se tak pohled na dobrovolnictví i z “druhé strany”.

kontaktní osoba: Marie Forgáčová, 608 781 909