Chceme svět, ve kterém lidé nejsou lhostejní ke svému okolí, respektují a ctí přírodu a kulturní bohatství a společně o ně pečují. Proto sdružujeme mladé lidi a dáváme jim příležitost udělat něco dobrého, bavit se, rozvíjet se a růst a zároveň přitom pomáhat světu kolem nás.

Hnutí Brontosaurus propojuje smysluplnou dobrovolnickou práci se zážitky a zkušenostmi na celý život. Máme více než čtyřicetiletou tradici, viditelné úspěchy, jasné cíle a více než 1 000 hrdých členů, kteří za ním stojí. Každoročně vyrážíme s dobrovolníky kosit orchidejové louky, sázet stromy, opravovat hrady nebo třeba stavět školu v Himálajích.

Zjistěte víc na:

Spojte se s námi:

Program na Dnech dobrovolnictví:

24Dub/24
Saturday 20.04.2024 14:00 - 18:00

Akce Brontosaurus: Oživme park Břízky

Klubovna Hnutí Brontosaurus, park Břízky vedle MŠ

Oživme společně park Břízky obovený po tornádu v Mikulčicích. Přijď si užít stavbu hmyzího hotelu, broukoviště, domků pro ježky, budek pro ptactvo. Přijď pomoci pečovat o vysázený sad – zamulčovat jej. Přijď pomoci dokončit osázení jezírka a realizovat drobnou výsadbu jedlých keřů a bylin u altánu. Přijď pomoci v novém parku vytvořit další místa pro přírodu i děti.

Začínáme ve 14.00, od 14.30 se pustíme do různých tvořivých činností na oživení parku a budování úkrytů pro živočichy. Nářadí i občerstvění bude připraveno. V 17.30 následuje společné posezení u grilu a ohně.

24Dub/24
Saturday 27.04.2024 10:00 - 17:00

Akce Brontosaurus: Den Země Mikulčické Valy

Mikulčice, Slovanské hradiště

Den Země v krásném prostředí Mikulčických Valů na nivních loukách a v lužním lese. Těště se na mnoho stanovišť s hrami, soutěžemi, poznáváním přírody a dobrovolnictvím pro přírodu.

Sestavíte si vlastní ptačí budku a s odborníkem ji vyvěsíte na vhodné místo do lužního lesa. Dozvíte se mnohé o různých budkách a o tom, kteří ptáci a proč je potřebují.

Těšit se můžete také na exkurze – botanickou, ornitologickou a mnohé další.
Program je vhodný pro děti, rodiče s dětmi i dospělé :-).

Vyrobíme společně nové budky různých typů pro ptactvo. Ty jsou potřebné, protože v hospodářských lesích chybí ptákům staré doupné stromy. Společně budky vyvěsíme na místa, kde chybí. Vyrobíme z přírodnin také hmyzí hotely, které následně děti umístní do parku v potornádové zóně, kde chybí úkryty pro živočichy.