„Hospicová péče nepřidává dny k životu, ale život ke dnům.“

Vedle lůžkového hospice a podpůrné a paliativní ambulance poskytujeme také domácí hospicovou péči, která je nejlepší volbou v okamžiku, kdy chce nevyléčitelně nemocný člověk prožít poslední čas v domácím prostředí. V takové situaci jemu i celé rodině nabízíme profesionální podporu vedenou s respektem k přáním a hodnotám každého jednotlivce.

Zjistěte víc na:

Spojte se s námi:

Program na Dnech dobrovolnictví:

26Bře/24
Čtvrtek 25.04.2024 09:00 - 14:00

Jarní čistka v půjčovně kompenzačních pomůcek

Plzeň, Sladkovského 66a

Jednou z důležitých služeb Hospice svatého Lazara je také provoz půjčovny pomůcek, které jsou k zapůjčení imobilním pacientům a jejich pečujícím do domácího prostředí. Může o ně zažádat kdokoli z potřebných, i když nevyužívá služby hospice nebo jsou automaticky zahrnuty do služeb domácího hospice. Jelikož je o naše pomůcky velký zájem, dá se říci, že jsou většinu času v oběhu a není příliš času na to, udělat důkladnou očistu a revizi všech strojů. Proto pro nás bude velkou pomocí, pokud se povede v konkrétní termín sehnat šikovné ruce, které rády myjí, leští, utahují šroubky, které by nám s jarní čistkou pomohly. Pokud bude pomůcek málo, máme v záloze také opečování naší terasy novým nátěrem.

Takže vítáme také ruce, které rády rejdí se štětcem. 🙂

Hledáme 6 dobrovolníků.

Kontakt na organizátory:
Bc. Ivana Kašová
kasova@hsl.cz
727892709

20Bře/24
Pátek 26.04.2024 09:00 - 13:00

Pusťme slunce do oken Hospice sv. Lazara

Plzeň, Sladkovského 66a

Kam nemůže slunce, tam musí lékař. U nás v hospici platí, že nejen lékař, ale i ostatní zástupci týmu se snaží svým přístupem prostředí domu rozsvítit, současně ale v radosti vpouští do domu i sluneční paprsky, když je to možné. Neboť každý okamžik, který hřeje, je u nás podstatný. Chceme, aby k našim pacientům mohl proniknout každičký paprsek slunce, který se na nebi rozsvítí a tím jim zprostředkovat hřejivý dotek přírody, spojit je s živly za oknem. Proto je potřeba, aby okna zářila čistotou a umožňovala spojení s vnějším světem. Pokud nám pomůžete toto spojení umožnit, budeme vděční.

Hledáme 10 dobrovolníků.

Kontakt na organizátory:
Ivana Kašová
kasova@hsl.cz
727892709

03Bře/24
Pátek 26.04.2024 16:00 - 17:30

Háčkování s DEKApro v Hospici

Přijďte nám pomoci sháčkovat poslední deky, uháčkovat dárek pro projekt DEKApro Hospic svatého Lazara v Plzni, který vyvrcholí akcí „DEKApro na STEZCE“ dne 18. 5. 2024. Povídat si o paliativní péči, hospicové činnosti s háčkem a jehlicemi. Užijeme si společné odpoledne a vyzkoušíte si na vlastní kůži, jak je dobrovolnictví návykové, obzvláště v dobré společnosti a příjemném prostředí. Káva, čaj a něco na zub nebude chybět. Dozvíte se mnoho o hospici, projektu DEKApro a najdete mezi námi určitě spřízněné duše k Té Vaší a možná i přátelství na celý život. Slibujeme, že si odnesete hřejivý pocit u srdce, že jste udělali dobrý skutek pro skvělou věc. Pokud máte oblíbený háček vezměte jej sebou a brýle též!! Ostatní zajistíme. Těšíme se na Vás!!

Hledáme 15 dobrovolníků.
Přihlášení je možné prostřednictvím formuláře zde: https://1url.cz.

Kontakt na organizátory:
Blanka Antošová
dekapro@nastouskov.cz
776002891