TOTEM, z.s. od března 2022 koordinuje z pověření Plzeňského kraje (PK) humanitární a
dobrovolnickou pomoc pro řešení krizové situace zapříčiněné válečným konfliktem na Ukrajině.

Od dubna 2022 jsme po dohodě s PK převzali do správy dům, kde PK poskytuje nouzové ubytování pro 160 žen s dětmi. V domě poskytujeme 24 hodin službu, která pomáhá řešit aktuální problémy všeho druhu. Realizační tým převážně dobrovolnický tvoří ukrajinští studenti LF Univerzity Karlovy a studenti ZČU.
V první etapě jsme se zaměřili na zvyšování komfortu ubytovaných, protože ubytovna vznikla velmi rychle v dlouho neobývaném domě. Od května 2022 jsme začali nabízet různé volnočasové aktivity pro děti, kurzy češtiny pro děti a pro dospělé a tvořit příležitosti pro komunitní propojování jednak mezi ubytovanými a jednak s českou komunitou. V období červenec a srpen 2022
jsme připravili 10 adaptačních campů pro děti s cílem přípravy pro vstup do školy.

Protože velkou část ubytovaných tvoří děti 0 – 18 let, začali jsme na podzim řešit prostory pro volný čas v zimním období, kdy je pro děti problém pobývat velkou část dne venku na zahradě nebo mimo ubytovnu.

S podporou PK, dalších donátorů a dárců jsme vybudovali za 45 dní Komunitní centrum Čechovka, které má velmi dobré prostorové a materiální zázemí - komunitní kuchyňka, komunitní jídelna, velká dětská herna
60 m2, malá dětská herna, zázemí a zahrada.

Prostory pro centrum byly rekonstruovány v 11 - 12/2022 a otevřeny 18.12.2022 a nabízíme v nich bohatý program a snažíme se posilovat komunitu i vztahy s českou veřejností. 

Zjistěte víc na:

Program na Dnech dobrovolnictví:

02Dub/24
Saturday 27.04.2024 11:00 - 17:00

Každý z nás touží po hezkém domově, pojďme ten náš udělat veselejší, hezčí, útulnější

Plzeň, Plzeň - Bory, Čechova 26

KC Čechovka a ubytovna už dva roky poskytuje náhradní domov více než 160 ukrajinským maminkám, dětem, seniorům a rodinám, které uprchli před válečným konfliktem. V rámci Dnů dobrovolnictví bychom chtěli posílit pocit domova a naši malou ubytovnu udělat pro sebe a naše děti útulnějši.
Rozhodli jsme se obnovit společné prostory po dlouhé bezbarvé zimě. Uklidíme zahradu, připravíme hřiště pro naše děti, vrátíme chodbám budovy zářivější vzhled. Chystáme úklid výtahové šachty, vyčistíme společné prostory sklepů, opravíme a nabarvíme zdi v přízemí. Přidejte se k nám, hodně pro nás bylo uděláno, tak teď chceme sami pro sebe a pro naše sousedy připravit radost z nového jarního kabátku. Do 15:00 budeme pracovat a pak zveme všechny dobrovolníky na Zahradní oslavu. Přijďte a zapojte se, rádi vás uhostíme.

Hledáme 5 dobrovolníků.

Kontakt na organizátory:
Diana Suvorova
shvards689@gmail.com
776081209

02Dub/24
Pátek 26.04.2024 16:00 - 18:00

Každý z nás touží po domově, pojďme dát tomu našemu čistotu, pohodu, krásu

Plzeň, Čechova 26

KC Čechovka a ubytovna už dva roky poskytuje náhradní domov více než 160 ukrajinským maminkám, dětem, seniorům a rodinám, které uprchli před válečným konfliktem. Vloni jsme společně sázeli narcisky, které už od jara kvetou jako o život. Letos bychom si v rámci Dnů dobrovolnictví chtěli posílit pocit domova a naši malou ubytovnu udělat pro sebe a naše děti útulnějši.
Rozhodli jsme se obnovit společné prostory po dlouhé bezbarvé zimě. Uklidíme zahradu, připravíme hřiště pro naše děti, vrátíme chodbám budovy zářivější vzhled. Chystáme úklid výtahové šachty, vyčistíme společné prostory sklepů, opravíme a nabarvíme zdi v přízemí. Přidejte se k nám, hodně pro nás bylo uděláno, tak teď chceme sami pro sebe a pro naše sousedy připravit radost z nového jarního kabátku.

Hledáme max. 5 dobrovolníků.

Kontakt na organizátory:
Diana Suvorová
shvards689@gmail.com
776081209