Nejvyšší úroveň dobrovolnictví v přímé práci s klientem není dobrovolník s velkým počtem hodin, ale někdo, kdo se zajímá. Člověk, který se rozhlíží kolem sebe a který když může, pomůže. Ten, kdo pomůže rád a při tom si ani neuvědomuje, že pomáhá. Je to přirozená součást jeho života.“

Liga vozíčkářů pomáhá lidem s postižením už třicet let. Poskytuje podporu, komplexní sociální služby i navazující sociální projekty všem, kdo chtějí žít aktivně a samostatně, i když jsou na vozíčku.

Liga stojí za projektem Přisedni si, který seznamuje školáky a děti z mateřských škol se světem hendikepu. V rámci programu Provětrej kolečka mají možnost klienti vyrazit za zážitky a pečující si mohou na několik dnů odpočinout. V Dobroklubu se zase pravidelně u jednoho stolu potkávají klienti, dobrovolníci a zaměstnanci. Liga vozíčkářů provozuje také bezbariérové divadlo Barka, na jehož „prknech“ se potkávají amatérské, poloprofesionální i integrované soubory, ve kterých společně hrají či tančí lidé zdraví i lidé s postižením. Firemní i individuální dobrovolníci se mohou zapojit nejen na benefičních a propagačních akcích, ale i v přímé práci s klienty.

Zjistěte víc na:

Spojte se s námi:

Program na Dnech dobrovolnictví:

17Zář/20
Čtvrtek 15.10.2020 14:00 - 16:00

Přisedněte si k vozíčkářům

Liga vozíčkářů, z.ú., Bzenecká 23, Brno-Vinohrady

Přijďte s námi posedět u jednoho stolu. Popovídáme si společně o tom, jaký je život s hendikepem. Vyzkoušíte si, jak se manipuluje s vozíkem, a uděláte si představu o tom, co znamená být dobrovolníkem v naší organizaci.

Místo si můžete rezervovat v tomto odkazu: https://dny-dobrovolnictvi.reservio.com