Nejvyšší úroveň dobrovolnictví v přímé práci s klientem není dobrovolník s velkým počtem hodin, ale někdo, kdo se zajímá. Člověk, který se rozhlíží kolem sebe a který když může, pomůže. Ten, kdo pomůže rád a při tom si ani neuvědomuje, že pomáhá. Je to přirozená součást jeho života.“

Liga vozíčkářů pomáhá lidem s postižením už třicet let. Poskytuje podporu, komplexní sociální služby i navazující sociální projekty všem, kdo chtějí žít aktivně a samostatně, i když jsou na vozíčku.

Liga stojí za projektem Přisedni si, který seznamuje školáky a děti z mateřských škol se světem hendikepu. V rámci programu Provětrej kolečka mají možnost klienti vyrazit za zážitky a pečující si mohou na několik dnů odpočinout. V Dobroklubu se zase pravidelně u jednoho stolu potkávají klienti, dobrovolníci a zaměstnanci. Liga vozíčkářů provozuje také bezbariérové divadlo Barka, na jehož „prknech“ se potkávají amatérské, poloprofesionální i integrované soubory, ve kterých společně hrají či tančí lidé zdraví i lidé s postižením. Firemní i individuální dobrovolníci se mohou zapojit nejen na benefičních a propagačních akcích, ale i v přímé práci s klienty.

Zjistěte víc na:

Spojte se s námi:

Program na Dnech dobrovolnictví:

12Bře/24
Čtvrtek 25.04.2024 09:00 - 19:00

SAMOSTATNÝ BYL BYCH RÁD, CHYBÍ MI VŠAK KAMARÁD

Brno,Vinohrady,Bzenecká 23, Liga vozíčkářů, z.ú.

Ne každý člověk může být opravdu samostatný a nezávislý. S kamarádem, který pomůže a podpoří, je jednodušší a veselejší každodenní výzvy hendikepu zvládat. Proto se snažíme vytvářet prostředí, ve kterém je možné navazovat vztahy a hledat kamarády.

9:00 – 12:00
Přijďte si pohrát s dětmi v našem prostoru BEZbariér, tvořit nebo jen tak být v dílničkách, ve kterých naši klienti vyrábějí srdcovky.

15:00 – 17:00
Využijte možnost navštívit náš tréninkový byt, ve kterém se žije líp lidem na vozíčku nebo s omezenou hybností. Možná zjistíte, že přemýšlet BEZbariér je BEZVA a třeba v této myšlence budeme pokračovat společně.

17:00

Projekce filmu NEDOTKNUTELNÍ

Touto cestou se otevíráme možnosti najít bezva lidi, kteří věnují kousek svého času druhým. 

Kontakt:  Ivana Hovancová, 601 382 935, ivana.hovancova@ligavozic.cz

17Zář/20
Čtvrtek 15.10.2020 14:00 - 16:00

Přisedněte si k vozíčkářům

Liga vozíčkářů, z.ú., Bzenecká 23, Brno-Vinohrady

Přijďte s námi posedět u jednoho stolu. Popovídáme si společně o tom, jaký je život s hendikepem. Vyzkoušíte si, jak se manipuluje s vozíkem, a uděláte si představu o tom, co znamená být dobrovolníkem v naší organizaci.

Místo si můžete rezervovat v tomto odkazu: https://dny-dobrovolnictvi.reservio.com