Místní akční skupina svatého Jana z Nepomuku je nezisková organizace sdružující podnikatele, obce, neziskovky a aktivní fyzické osoby, které spojuje zájem o rozvoj venkova na území Spálenopoříčska a
Nepomucka.
Místní akční skupiny existují po celé České republice i v ostatních zemích Evropy. Dnes má naše místní akční skupina již 33 členů a působí na území 27 obcí.

V rámci projektu Dycky Spolu! se snažíme podpořit komunitní život v obcích tak, aby se místní obyvatelé podíleli na řešení svých problémů a potřeb a zvýšit dostupnost doplňkových sociálních služeb potřebným obyvatelům (seniorů, rodičům samoživitelům, rodinám s dětmi, dětem ohroženým školním neúspěchem a mnoha dalším).

Zázemí aktivit projektu tvoří Komunitní centrum ve Spáleném Poříčí a komunitní Klub sv. Václava v Žinkovech.
Dycky spolu! je například potravinová pomoc, oblečení v šatní skříni, poradenství, nebo třeba výpěstky z komunitní zahrady pro sociálně a ekonomicky znevýhodněné.
Dycky spolu! jsou otevřené venkovské kluby pro děti a mládež s volnočasovými aktivitami, doučováním či jinou pomocí.
Dycky spolu! je v English Club pro neformální seznamování se s angličtinou.

Zjistěte víc na:

Spojte se s námi:

Program na Dnech dobrovolnictví:

03Bře/24
Pátek 26.04.2024 13:00 - 16:00

Dobrohraní v OKáčku

Žinkovy, Komunitní klub svatého Václava

 V OKáčku – klubu pro děti připravíme odpoledne plné her pro děti a rodiče. Zapojíme stávající dobrovolníky do příprav a průběhu akce. Rádi bychom ukázali rodičům, kteří se ještě v klubu nezapojili, že je fajn si se svým dítětem přijít zahrát a přidat se do řad dobrovolníků. Další dobrovolníky využijeme z řad klientů potravinové banky, aby nám připravili občerstvení.

Hledáme 5 dobrovolníků.

Kontakt na organizátory:
Eva Valmová
evinatesina@seznam.cz
737500427

02Bře/24
Čtvrtek 25.04.2024 15:00 - 18:00

Do komunitního klubu Dycky spolu!

Spálené Poříčí, Zámecká 1

Už přes rok se scházíme při společných aktivitách ve Spáleném Poříčí. Provozujeme komunitní zahradu, pomáháme ve veřejné šatní skříni či při podzimním moštování. Spojuje nás obtížná životní situace. Na konci roku 2023 se objevily prostory, které můžeme využívat jako komunitní klub. Neváhali jsme a v průběhu ledna a února zde provedli drobné stavební úpravy a vymalovali. Aktuálně sháníme vybavení klubu. Při dubnové akci budeme klub zabydlovat. O práci, kreativní tvoření a snad i zábavu nebude nouze. Dobrovolníky máme, ale pokud by se chtěl někdo přidat, bude vítán Těšíme se na vás.

Hledáme 5 dobrovolníků.

Kontakt na organizátory:
Michal Arnošt
michal.arnost@masnepomucko.cz
732238702