Organizace MOTÝL nabízí své služby již od roku 2004, kdy se prvně otevřely dveře rodinného centra MOTÝL, které od počátku nabízí své služby rodičům s dětmi již od 3. měsíce věku dítěte. V rodinném centru vytváříme prostor, kde mohou rodiče se svými dětmi smysluplně trávit volný čas a rozvíjet se v přátelském prostředí.

Cílem prorodinných služeb je podpora rodičů ve výchově a rozvoji svých dětí, prohlubování rodičovských kompetencí a všestranný rozvoj dětí od 3. měsíců věku.

V roce 2008 jsme rozšířili naše aktivity o 2 sociální služby pro klienty se zdravotním postižením a to o Ranou péči MOTÝL a Terapeutické dílny.

Raná péče je sociální služba, která podporuje rodiny s dětmi se zdravotním postižením od narození do 7 let věku dítěte s působností v Plzeňském kraji. Cílem služby je aktivizace a posilování kompetencí rodiny, zmírnění důsledků zdravotního postižení, podpora psychomotorického vývoje dětí s ohledem na speciální potřeby a vytváření podmínek pro úspěšnou sociální integraci.
Terapeutické dílny podporují klienty se zdravotním postižením ve věku 16 až 64 let, kteří nejsou z důvodu svého postižení umístitelní na otevřeném ani chráněném trhu práce v zdokonalování pracovních návyků a dovedností prostřednictvím sociálně pracovní terapie. Cílem služby je rozvoj psychických a fyzických schopností a dovedností klientů, popř. udržení stávající úrovně formou podnětných aktivit na základě individuálních plánů.

Společnou vizí rodinného centra a sociálních služeb je: Být místem, kde se potkávají a vzájemně inspirují lidé s postižením a bez postižení.

Posláním organizace je umožňovat rodinám i jednotlivcům rozvíjet se v přátelském a bezpečném prostředí prorodinných a sociálních služeb.

Našimi hodnotami jsou:
Partnerství – spolupráci stavíme na zodpovědnosti a rovném přístupu.
Zkušenost – propojujeme tradici, odbornost a stabilitu.
Tvořivost – aktivně a kreativně reagujeme na změny.

Zjistěte víc na:

Spojte se s námi:

Program na Dnech dobrovolnictví:

03Bře/24
Pátek 26.04.2024 15:00 - 18:00

Rej čarodějnic

Plzeň, Žlutická 2

Vymeťte pavouky ze svých doupat, provětrejte košťata a přileťte na naši každoroční hrůzostrašnou veselici. Jako nebojácní a bystří mágové pomůžete nadějným čarodějným učencům nakrmit draka Dvoufrňáka, řešit zamotané hádanky a zdolat strastiplné překážky. Odpoledne završíme opékáním masa v střívku.
A pro ty, co by rádi pomohli s přípravou akce – máme pro vás nabídku, přidejte se do našeho organizačního týmu a vyzkoušejte si dobrovolnictví na vlastní kůži.
Těšíme se na vás.

Hledáme 5 dobrovolníků.
Přihlášení je možné prostřednictvím formuláře zde: https://1url.cz.

Kontakt na organizátory:
Tereza Kabourková
kabourkova@motyl-plzen.cz
725427925