Naše dobrovolnické centrum vzniklo v březnu 2020 v reakci na epidemii koronaviru. Boj s epidemií je stále jeho hlavní náplní, svou činnost ale také rozšiřuje. 

Jsme přesvědčeni, že dobrovolnická činnost má svůj obrovský význam v době krize i klidu. Kromě jejího dopadu na okolní svět, kvůli kterému se jí věnujeme, vnímáme i její vliv na dobrovolníky samotné. Věříme, že se jedná o cennou zkušenost, a naší snahou je vytvářet takové prostředí, ve kterém je pro každého snadné a samozřejmé se do dobrovolnické činnosti zapojit. Může se totiž jednat jen o malou a krátkodobou pomoc pro dobrovolníka, a zároveň obrovskou pomoc pro příjemce pomoci.

Zjistěte víc na:

Spojte se s námi:

Program na Dnech dobrovolnictví:

18Bře/24
Čtvrtek 25.04.2024 17:00 - 20:00

Workshop na téma Stres, jak se s ním vyrovnat a sebepéče v kontextu dobrovolnictví

Brno, Komenského nám. 2, MUNI POMÁHÁ

Zveme vás na interaktivní workshop, ve kterém se společně ponoříme do témat spojených se stresem, strategiemi jeho zvládání a důležitostí sebepéče, zejména v kontextu dobrovolnictví. Jak rozpoznat stresové signály a efektivně jim čelit? Jaké copingové strategie můžeme využívat pro zachování našeho duševního zdraví a prevenci vyhoření? A jak si můžeme pravidelně dopřávat sebepéči, abychom byli vyrovnaní a mohli tak co nejlépe využít naše zdroje? Zjistěte, jak si udržet rovnováhu a energii v každodenním životě (nejen) dobrovolníka!
Workshopem Vás provede Mgr. Radek Šíp, psycholog, krizový intervent a humanitární pracovník, vědecky zaměřený na téma akutního stresu, s praktickými zkušenosti ze své dobrovolnické dráhy z válečné Ukrajiny.

Kapacita je omezená pro 20 osob.

Rezervujte si své místo zde: https://1url.cz/Qu6iG

Pro více informací kontaktujte paní Karolínu Veličkovou, pomoc@muni.cz, 775 855 636.