Nadační fond Pavla Novotného vznikl v roce 2016 a nese název po jeho zakladateli Ing. Pavlovi Novotnému. Tomu byl v roce 2009 diagnostikován zhoubný nádor varlete a od té doby podstoupil do současnosti celkem 21 operací a mnoho dalších vyšetření. Během náročné léčby se seznámil s vynikajícím a uznávaným onkologem Fakultní nemocnice v Ostravě MUDr. Jaroslavem Hájkem a po 5 letech od jejich společné myšlenky došlo ke vzniku tohoto nadačního fondu. Další velmi pevnou součástí našeho týmu je manželka Pavla Novotného paní PharmDr. Bc. Miroslava Novotná a pan Ing. Jiří Knopp.
Oba zažili na vlastní kůži, jaké to je starat se při náročné léčbě o onkologické pacienty v domácnosti…

Zjistěte víc na:

Spojte se s námi:

Program na Dnech dobrovolnictví:

18Bře/24
Pátek 26.04.2024 15:00 - 20:00

SWAP: Oblečení pro život

Syllabova 19, Lékařská fakulta Ostravské univerzity v Ostravě-Vítkovicích

SWAP oblečení je anglické slovo pro “vzájemnou výměnu”. SWAP vám umožní nejen doplnit svůj stávající šatník o oděvy, které vyhovují vašemu současnému životnímu stylu, ale také si užít příležitost vytvořit komunitu podobně smýšlejících lidí, kteří oceňují slow fashion. Navíc si budete moci dopřát lahodnou kávu, kterou pro vás uvaří dobrovolníci Nadačního fondu Pavla Novotného. Dobrovolníci vám rádi představí různé způsoby pomoci, které poskytují onkologickým pacientům a jejich blízkým na Ostravsku. Kontakt: Martina Burdová 724 394 667, martina.burdova@nfpavlanovotneho.cz

11Bře/24
Pátek 26.04.2024 09:00 - 11:00

Přijďte za námi uvařit kávu pro život

Krajská nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně, Havlíčkovo nábřeží 600, Kavárna života na oddělení onkologie

Spolu se zástupci Zlínského kraje se můžete v rámci dobrovolnické činnosti v naší Kavárně života na onkologii v KNTB ve Zlíně přesvědčit, že když vykouzlíte úsměv a připravíte kávu, je hned den o malinko lepší. Můžete se jenom dívat, ptát se, nebo si i vyzkoušet, jaké to je být dobrovolníkem.
Kontakt: Martina Burdová, 724 394 667, martina.burdova@nfpavlanovotneho.cz