Spolek NÁŠ TOUŠKOV, z.s.
Spolek podporuje rozvoj občanského dění v městě Městě Touškově, a to pořádáním kulturních, sportovních a vzdělávacích akcí, a to nejen pro dospělé, ale i pro děti a mládež. Spolek je též zaměřený na pořádání akcí na podporu zdravého životního stylu a s tím souvisejících aktivit jako setkávání, přednášek, besed, seminářů či tréninků. Dále na volnočasovou aktivitu občanů v nejrůznějších směrech.

Náš největší dosavadní úspěch je vrácení dvou zvonů do zvonice kostela sv. Jana Křtitele v Městě Touškově. Dalším velkým projektem je stále probíhající projekt DEKApro Hospic svatého Lazara v Plzni.

DEKApro
Charitativní projekt pořádaný spolkem Náš Touškov a obcí Kozolupy, pod svým jménem DEKApro Hospic svatého Lazara v Plzni.

Cíle DEKApro jsou:

  • Symbolicky spojit obec Kozolupy a Město Touškov háčkovanými a pletenými dekami.
  • Podpořit získaným finančním darem služby mobilního domácího hospice
  • Propojit studenty, ženy, muže, babičky, dědečky a ostatní nadšence se srdcem na pravém místě a naplnit jim život krásným projektem.
  • Osvětu paliativní péče a služeb hospice.

Projekt se blíží k svému závěru a nyní z potřebných 415 dek má již 707 uháčkovaných dek. Připravujeme se na závěrečnou akci „DEKApro na STEZCE“, kde celý náš projekt vyvrcholí a bude předám další dobrovolnické skupině na Příbramsko. 

Zjistěte víc na:

Spojte se s námi:

Program na Dnech dobrovolnictví:

03Bře/24
Pátek 26.04.2024 16:00 - 17:30

Háčkování s DEKApro v Hospici

Přijďte nám pomoci sháčkovat poslední deky, uháčkovat dárek pro projekt DEKApro Hospic svatého Lazara v Plzni, který vyvrcholí akcí „DEKApro na STEZCE“ dne 18. 5. 2024. Povídat si o paliativní péči, hospicové činnosti s háčkem a jehlicemi. Užijeme si společné odpoledne a vyzkoušíte si na vlastní kůži, jak je dobrovolnictví návykové, obzvláště v dobré společnosti a příjemném prostředí. Káva, čaj a něco na zub nebude chybět. Dozvíte se mnoho o hospici, projektu DEKApro a najdete mezi námi určitě spřízněné duše k Té Vaší a možná i přátelství na celý život. Slibujeme, že si odnesete hřejivý pocit u srdce, že jste udělali dobrý skutek pro skvělou věc. Pokud máte oblíbený háček vezměte jej sebou a brýle též!! Ostatní zajistíme. Těšíme se na Vás!!

Hledáme 15 dobrovolníků.
Přihlášení je možné prostřednictvím formuláře zde: https://1url.cz.

Kontakt na organizátory:
Blanka Antošová
dekapro@nastouskov.cz
776002891