„Dobrovolnictví je obrovská hodnota pramenící z mezilidské solidarity. Je v něm síla změnit svět skrze to, že mění životy druhých lidí k lepšímu. Naše organizace může mít až terapeutický potenciál pro klienty, kteří díky spolupráci s dobrovolníkem mnohdy zjistí, že jsou schopni navazovat i další mezilidské vztahy.“

Práh jižní Morava pomáhá lidem se závažným duševním onemocněním z Jihomoravského kraje překročit pomyslný práh mezi zdravím a nemocí, navrátit se zpátky do života a plnohodnotně fungovat ve všech jeho důležitých oblastech, jako je bydlení, práce, volný čas či mezilidské vztahy. Organizace pracuje s veřejností a snaží se stírat stigma z duševních onemocnění, aby dokázala tyto lidi přijímat a podporovat. Práh jižní Morava je zapojen také v psychiatrické reformě a pod jeho taktovkou vznikla tři centra duševního zdraví, díky kterým mohou mít lidé s duševním onemocněním přístup ke zdravotní péči, aniž by se museli vytrhávat ze svého prostředí. Čtyři stovky zaměstnanců za podpory osmdesáti dobrovolníků pomáhají ročně více než tisícovce klientů z Brna a okolí, Blanska, Břeclavi a Vyškova.

Zjistěte víc na:

Spojte se s námi:

Program na Dnech dobrovolnictví:

01Dub/23
Saturday 29.04.2023 13:00 - 19:00

Zjisti, co prožívá člověk se schizofrenií

Práh Jižní Morava, stánek v horní části Zelného trhu

Ať už se chcete stát dobrovolníkem v Prahu Jižní Morava, či byste se jen rádi dozvěděli něco o duševních onemocněních, pak se za námi stavte do Björnsova sadu, a to kdykoliv mezi 13:00 a 19:00. Prostřednictvím interaktivního stanu Schizofrenie se Vám pokusíme „na vlastní kůži“ přiblížit, co může člověk s tímto onemocněním prožívat. Tedy i některý z našich klientů, s nímž byste mohli v roli dobrovolníka spolupracovat. Následně se můžete opěčovat ve stanu Pohody, a to například prostřednictvím relaxačního cvičení.


Kontakt: Vít Kratochvíl – 603 192 746; Barbora Chmelová – 604 966 142

17Zář/20
Pátek 16.10.2020 14:00 - 18:00

Zeď bláznovství před Café Práh

Café Práh, Ve Vaňkovce 1, Brno

Kdo z nás z ničeho neblázní? Přijďte za námi před Café Práh a podělte se na Zdi bláznovství, z čeho zrovna teď blázníte vy a také co děláte pro to, abyste se nezbláznili. Naši dobrovolníci pro vás budou mít připraveny příběhy ze života našich klientů, které budou o tom, jak u nich propuklo duševní onemocnění a co jim pomohlo nalézt cestu k zotavení. V kvízu Mýty a fakta o duševním onemocnění si budete moct otestovat své vlastní znalosti a přehled. Jaké to je potýkat se s duševním onemocněním si budete moci vyzkoušet na vlastní kůži, nejen v simulaci deprese. Vaše otázky o duševním zdraví vám rády zodpoví naše psycholožky a dobrovolníci.

Zapojit se můžete také do potravinové sbírky. Doneste nám trvanlivé potraviny (piškoty, konzervy, čaj, káva, sladkosti) či drogérii a my je dáme těm, kteří je nejvíce potřebují. Můžete si také vybrat dobrý skutek přímo na místě. Dobro můžete vykonat například koupí kávy v Café Práh, výrobku z chráněné dílny nebo zapojit do díla vlastní ruce, nohy či hlavu.

Místo si můžete rezervovat v tomto odkazu: https://dny-dobrovolnictvi.reservio.com

17Zář/20
Čtvrtek 15.10.2020 14:00 - 18:00

Zeď bláznovství před Café Práh

Café Práh, Ve Vaňkovce 1, Brno

Kdo z nás z ničeho neblázní? Přijďte za námi před Café Práh a podělte se na Zdi bláznovství, z čeho zrovna teď blázníte vy a také co děláte pro to, abyste se nezbláznili. Naši dobrovolníci pro vás budou mít připraveny příběhy ze života našich klientů, které budou o tom, jak u nich propuklo duševní onemocnění a co jim pomohlo nalézt cestu k zotavení. V kvízu Mýty a fakta o duševním onemocnění si budete moct otestovat své vlastní znalosti a přehled. Jaké to je potýkat se s duševním onemocněním si vyzkoušíte i na vlastní kůži, nejen v simulaci deprese. Vaše otázky o duševním zdraví vám rády zodpoví naše psycholožky a dobrovolníci.

Zapojit se můžete také do potravinové sbírky. Doneste nám trvanlivé potraviny (piškoty, konzervy, čaj, káva, sladkosti) či drogérii a my je dáme těm, kteří je nejvíce potřebují. Můžete si také vybrat dobrý skutek přímo na místě: dobro vykonáte například koupí kávy v Café Práh, výrobku z chráněné dílny nebo můžete zapojit do díla vlastní ruce, nohy či hlavu.

Místo si můžete rezervovat v tomto odkazu: https://dny-dobrovolnictvi.reservio.com