„Dobrovolnictví považujeme za užitečné a smysluplné, což máme možnost si ověřit i ve zpětných vazbách dobrovolníků a přijímajících organizací. Je to pomoc těm, kteří jsou z různých důvodů odkázaní na sociální systém, kde často není dostatek prostoru na obyčejné popovídání a sdílení...“

Ratolest Brno je nestátní nezisková organizace, která již pětadvacet let funguje v Brně a jeho nejbližším okolí. Posláním organizace je pomáhat sociálně znevýhodněným dětem, mladým lidem a rodinám řešit jejich nepříznivou situaci anebo jí předcházet tak, aby měli rovné šance žít kvalitní život a začlenit se do společnosti.

Dobrovolnické centrum Ratolesti Brno (DCRB) pracuje se zájemci a zájemkyněmi o dobrovolnictví v Brně a propojuje je s organizacemi zaměřenými na pomoc v sociálních službách – pomoc ohroženým dětem, seniorům, osobám se zdravotním nebo sociálním znevýhodněním. I když se DCRB specializuje pouze na oblast sociálních služeb, spolupracuje s patnácti rozličnými organizacemi a tudíž dokáže vytvořit unikátní nabídku dobrovolnictví na míru. Pro své dobrovolníky pořádá a zajišťuje odborná školení i neformální setkání, poradenství a supervize, ale i právní servis a pojištění. DCRB je akreditované Ministerstvem vnitra ČR.

Zjistěte víc na:

Spojte se s námi:

Program na Dnech dobrovolnictví:

13Bře/24
Čtvrtek 25.04.2024 15:00 - 17:00

Otevřené dveře, aneb “ochutnávka dobrovolnictví” v Dobrovolnickém centru Ratolest

Brno, tř. Kpt. Jaroše 7b, RATOLEST BRNO

Pojďte si vyzkoušet, jaké je to být dobrovolníkem Dobrovolnického centra Ratolest! Získejte informace o dobrovolnictví v sociálních službách, potkejte se s klienty a dobrovolníky a popovídejte si s nimi o tom, jak důležitá je práce právě dobrovolníků.

Vyzkoušejte si modelové situace, aneb čím Vás mohou klienti překvapit a na co Vás připravíme na školení.

Vyslechněte si DOBROpříběhy současných dobrovolníků, kteří s Vámi budou sdílet příběhy z praxe.

Akce je určena pro každého, kdo má chuť pomáhat druhým.

Pro více informací kontaktujte paní Veroniku Mikulčickou, email: veronika.mikulcicka@ratolest.cz, tel.: 774 281 831

Kapacita je omezena na 10 osob. Přihlaste se zde: https://1url.cz/ru627

01Dub/23
Pátek 28.04.2023 14:00 - 16:00

Jak se můžeš zapojit v Ratolesti Brno?

Ratolest Brno, Třída Kpt. Jaroše 7b, Brno ​

V rámci Dnů dobrovolnictví vás RATOLEST BRNO zve na návštěvu Centra pro ohroženou rodinu. Budete mít možnost dozvědět se o službách, které centrum nabízí a možnostech zapojení dobrovolníků.

Budeme se těšit!

Rezervujte si své místo na akci https://1url.cz/Zr6kj
Kontakt: Veronika Mikulčická – 774 281 831

09Říj/20
Pátek 16.10.2020 14:00 - 16:00

Jak se dobrovolničí v Ratolesti

Ratolest Brno, třída Kpt. Jaroše 7b, 602 00 Brno – Černá pole

V pátek budou naše dveře opět otevřené, tentokrát se potkáte s koordinátorkou DCRB a s koordinátorkou dobrovolnictví u sociálně ohrožených dětí a společně vyrobíme DOBROpohledy – pohledy pro seniory a další osoby, které se díky koronavirové krizi ocitly ve velké sociální izolaci. Chceme jim tak dát najevo, že jsme na ně nezapomněli a připomenout jim, že na ně někdo myslí. Potřebné vybavení bude připraveno na místě. Také budeme mít nachystané výborné občerstvení od Tří Ocásků, takže určitě přijďte, těšíme se na vás!

Místo si můžete rezervovat v tomto odkazu: https://dny-dobrovolnictvi.reservio.com

09Říj/20
Čtvrtek 15.10.2020 16:00 - 18:00

Jak se dobrovolničí v Ratolesti

Ratolest Brno, třída Kpt. Jaroše 7b, 602 00 Brno – Černá pole

Přijďte k nám na Dny otevřených dveří! V prvním bloku řekneme něco o naší organizaci a možnostech zapojení; prostor bude samozřejmě i na vaše dotazy. Ve druhém bloku se setkáte s naší dobrovolnicí, která vám řekne svůj DOBROpříběh a poslechnete si přednášku o komunikaci nejen v sociální oblasti.

Místo si můžete rezervovat v tomto odkazu: https://dny-dobrovolnictvi.reservio.com