Charita Uherský Brod je církevní právnická osoba s posláním poskytovat sociální služby lidem v těžké životní situaci na principech křesťanské lásky. Prostřednictvím svých zařízení a služeb poskytujeme pomoc, podporu a poradenství v oblasti sociální a zdravotní péče.

Zřizujeme řadu sociálních služeb, domácí zdravotní a hospicovou péči, potravinovou a materiální pomoc lidem v nouzi, dobrovolnické centrum a další činnosti.

Naši dobrovolníci se pak zapojují do doučování dětí ze sociálně znevýhodněného prostředí, povídání se seniory, s pacienty nemocnice, společnost lidem se zdravotním postižením, rodinám v tíživé situaci, pořádání sbírek a aktivit pro děti a nově také do čtení pohádek v mateřských školách.

Zjistěte víc na:

Spojte se s námi:

Program na Dnech dobrovolnictví:

28Bře/24
Pátek 26.04.2024 15:00 - 18:00

Stříháme a šijeme pro Tři krále

Dobrovolnické centrum STOPA, Pod Valy 664, Uherský Brod

Během odpoledne se za námi můžete zastavit a nahlédnout na Výstavu o dobrovolnictví, poptat se na téma dobrovolnictví na uherskobrodsku, ale také se můžete přidat a stát se naším odpoledním dobrovolníkem – naše dobrovolnice budou na místě obkreslovat šablonu, stříhat, zažehlovat a šít peleríny pro Tříkrálové koledníky na další ročníky sbírky. Tak se za námi přijďte podívat a třeba se i zapojit. 

Vstup je boční branou do dvora a po levé ruce menší budova.

kontaktní osoba: Jana Haluzová: 724 651 281

07Bře/24
Čtvrtek 25.04.2024 14:00 - 16:30

Přijďte s námi zpříjemnit čas pacientům nemocnice

Městská nemocnice s poliklinikou, Partyzánů 2174, Uherský Brod

Přijďte si vyzkoušet činnost dobrovolníka v Městské nemocnici s poliklinikou v Uherském Brodě. Přečtěte kousek příběhu a popovídejte si s ostatními, zlepšíte tak den pacientům, ale i sobě. Dobrovolnické centrum STOPA i pacienti nemocnice se na Vás těší!

Kontaktní osoba: Eva Krejčiříková 724 301 652