Čtvrtek 25.04.2024 08:00
18:00
Kadaň, Mírové náměstí 85, Charita Kadaň
Co nás čeká? 
 
Rádi bychom zahájili druhou etapu úklidu vnitřních prostor, zejména pak prvního patra budovy děkanství, v níž sídlí Charita Kadaň. Dále budeme pokračovat ve třídění oblečení, kterého stále přibývá. Připravíme zahradu, jež je součástí děkanství, k bezpečnému a příjemnému setkávání s dobrovolníky, klienty, dětmi a návštěvami. 
 
Není nutná předchozí rezervace.
 
Pro bližší informace: denisa.svobodova@kadan.charita.cz, 721 455 032
 
Přijďte se seznámit s našimi dobrovolníky, s prostory Charity Kadaň, přijďte s námi na chvíli pobýt a zanechat svou nesmazatelnou stopu v naší organizaci. 
 
Těšíme se na Vás.
Čtvrtek 25.04.2024 08:00
14:00
Žatec, Husova 2796, Nemocnice Žatec

Ve dnech dobrovolnictví 25. – 28. 4. 2024 pořádá Dobrovolnická služba Levandule v Žatci už tradiční dobrovolnickou akci úprava pozemku, okopávání záhonů, dosadba trvalek, hrabání listí a nepořádku v areálu žatecké nemocnice ve spolupráci se zemědělskou sekcí OA a SOŠZE.

V rámci této akce se studenti budou podílet na zlepšení prostředí areálu nemocnice, dojde k uvědomění si mezigenerační sounáležitosti, protože mnozí ze studentů měli nebo mívají na Následné péči, před kterou se úpravy dělají, své příbuzné a známé.

P.S. Přesný termín akce bude upřesněn v průběhu dubna

Čtvrtek 25.04.2024 10:00
14:00
Ústí nad Labem, Sociální péče 3316/12A, Masarykova nemocnice

Srdečně Vás zveme na akci Dny Dobrovolnictví do Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem. Akce se koná dne 25.04.2024 v čase 10:00 – 14:00 hodin a bude probíhat v Atriu nemocnice, kde si s námi budete moct popovídat o dobrovolnictví a jeho důležitosti, v našich informačních stáncích společně s Dobrovolnickým centrem, z.s. V rámci programu bude k vidění využití virtuální reality prostřednictvím 3D brýlí Kaleido a charitativní program Sanitka přání po celou dobu konání.

Čtvrtek 25.04.2024 13:00
17:00
Ústí nad Labem, Masarykova 30, Klub ENTER, Dobrovolnické centrum z.s.

DOBRO-VERNISÁŽ Vám přiblíží dobrovolnictví v našich mentoringových programech (Pět P, KOMPAS, Deskovky a doučování), tentokrát očima našich dobrovolníků a dětí. Vernisáž bude doprovázena krátkým programem s občerstvením. Těšit se na Vás budou koordinátorky programů, dobrovolníci a naši hosté, kteří se s Vámi rádi podělí o své zkušenosti a zážitky v dobrovolnictví s dětmi.

Že neznáte naše mentoringové programy? To vůbec nevadí. Stručně Vám je zde představíme a více se můžete dozvědět právě na vernisáži. Naši dobrovolníci se v nich věnují dětem, které si procházejí složitým obdobím, a tráví s nimi smysluplně volný čas. Jedná se o individuální nebo skupinové setkávání, na kterém děti mohou poznávat Ústí nad Labem a jeho okolí, sportují, venčí domácí mazlíčky nebo společně objevují to, v čem jsou dobří. Děti jsou oceňovány, podporovány, zažívají přijetí mezi ostatní, rozvíjí svou osobnost a budují své sebevědomí.

Čtvrtek 25.04.2024 13:00
Velké Březno, Klášterní 2, Domov Velké Březno

Ve čtvrtek 25. 4. 2024 se uskuteční v Domově Velké Březno od 13 hodin Jarní zahradní slavnost. Přivítáme zde děti z MŠ Velké Březno, které si pro naše klienty připravily pěvecké vystoupení. Farmička Chabařovice přiveze drobná domácí zvířátka. FUD UJEP předá a osází květináče (v rámci společného projektu Gardening of Soul: In five chapters) Občerstvení a pití bude zajištěno. Po celou dobu bude hrát oblíbené písničky kapela Oli.

Na slavnost jsou zváni i rodinní příslušníci uživatelů našeho Domova a rádi přivítáme i dobrovolníky. V případě pěkného počasí bude možnost se také vydat na projížďku v elektrické tříkolce.

Čtvrtek 25.04.2024 14:00
17:00
Litvínov, Janov, Janovská 122, NZDM Domino - Charita Most

Zveme vás na nezapomenutelné odpoledne plné kreativity, inspirace a společného tvoření. Připojte se k nám a objevte kouzlo keramiky společně s dětmi z našeho Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Domino. Během aktivity vám také rádi představíme naše zařízení a organizaci Charita Most.

Vyzkoušejte si s námi jednorázovou dobrovolnickou příležitost. A pokud vás možnost věnovat svůj čas dobrovolnictví zaujme, můžete se stát naším stálým dobrovolníkem.

Na akci se prosím předem registrujte zasláním e-mailu na platilova@charita-most.cz. Děkujeme.

Čtvrtek 25.04.2024 15:00
18:00
Duchcov, Osecká 794/1, NZDM Zastávka - Charita Most

Připojte se k nám na nezapomenutelné odpoledne plné vůní, zábavy a sdílení! Srdečně vás zveme na tuto jedinečnou příležitost připojit se k nám při společném pečení bábovek s dětmi z našeho nízkoprahového zařízení. Společně budeme tvořit sladké vzpomínky a podněcovat kulinářskou kreativitu dětí. Rádi vám také představíme naše zařízení a organizaci Charita Most.

Vyzkoušejte si s námi jednorázovou dobrovolnickou příležitost. A pokud vás možnost věnovat svůj čas dobrovolnictví zaujme, můžete se stát naším stálým dobrovolníkem.

Na akci se prosím předem registrujte zasláním e-mailu na podlogarova@charita-most.cz. Děkujeme.

Pátek 26.04.2024 08:00
Ústí nad Labem, Jateční 22, Gymnázium

Cílem je informovat o konajících se akcích v oblasti sportu a nabídnout oblast dobrovolnictví jako jednu z možností aktivního zapojení. Besedy jsou realizovány za účelem náboru nových dobrovolníků, dobrovolnic a také rozvoji a šíření myšlenky dobrovolnictví. Během těchto setkání se zaměříme na různé sportovní akce a události, které budou probíhat v následujících měsících, a představíme možnosti, jak se do nich studenti mohou zapojit jako dobrovolníci. Důležitou součástí našich diskusí bude také sdílení osobních příběhů a zkušeností,, které s dobrovolnictvím ve sportu máme, abychom poskytli inspiraci a povzbuzení pro ty, kteří by chtěli začít. Proběhne diskuze a možnost položit otázky ohledně konkrétních rolí a očekávání v rámci dobrovolnických aktivit.

Pátek 26.04.2024 08:00
Ústí nad Labem

Ježek Lojza bydlí v kořenech mohutného stromu u jednoho krásného lesa. Má krásný domeček vystlaný trávou a listím, které si sem pracně nanosil. 

Jaké dobrodružství Lojzík v lese zažije, komu pomůže a jak se stane dobrovolníkem?

Děti ve školkách, dětských skupinách i na prvním stupni Základních škol v Ústí nad Labem budou mít možnost příběh si přečíst, povídat si o něm a odpovědět na otázky, které jsou u příběhu připraveny. Věříme, že vzniknou i krásné obrázky.

Jde o moc hezké téma pohádky z prostředí přírody, v rámci které si s dětmi povídáme nejen o zvířátkách žijících v lese, ale také o pomáhání ostatním – ať už zvířátkům nebo lidem. Na základních školách mluvíme o tom, co děti i dospělé vede k tomu, že chtějí někomu pomáhat, jaký to má smysl a co jim to přináší?

Pátek 26.04.2024 09:30
11:00
online

V projektu ProVol Digital uspořádáme Workshop pro zájemce s názvem: Připravte se na digitální dobrovolnictví

Lektorka: Mgr. Lenka Vonka Černá
Workshop je pro koordinátory dobrovolníků a další odborné zájemce

Dozvíte se:
Co je digitální či online dobrovolnictví, získáte nápady na digitální dobrovolnické aktivity, probereme výhody a výzvy, zaměříme se na vyhledávání, přijímání a motivování online dobrovolníků a dobrovolnic a na závěr budeme hovořit o dalších zdrojích, připojíme odkazy na příručky.

Přihlaste se

Pátek 26.04.2024 10:00
13:00
Ústí na Labem, Střížovický vrch, Dobrovolnické centrum z.s.

Pojďte se s námi zúčastnit úklidu na Střížovickém vrchu, spojte příjemné s užitečným. Střížák” je místo odpočinku, procházek i sportu. Chceme ho ale nám i našim spoluobčanům, udělat příjemnější a atraktivnější pro nastávající jaro. 

Sejdeme se pod Střížovickým vrchem ve Všebořicích, na parkovišti pod bývalou sjezdovkou, všichni dostanou pytle na odpadky, kdo si může přinést z domova rukavice, ať si je donese, ostatní dozásobíme rukavicemi.

Doporučujeme si vzít pití, případně svačinu.

Pátek 26.04.2024 14:00
16:00
Terezín, Kréta 301, SeneCura

Přijďte spolu s námi a s klienty domova pro seniory posedět u táboráku, opéct buřty a kromě společného povídáním nám setkání zpříjemní živá hudba.

Registrace na emailu aktivizace3.terezin@senecura.cz

Pátek 26.04.2024 14:00
17:00
Most, P. Jilemnického 2459, Charita Most

Zavítejte nahlédnout pod charitní pokličku, seznámit se s nízkoprahem, zasoutěžit trošičku…
Zveme vás na nezapomenutelné odpoledne plné zábavy, zaměřené na pohybové i vědomostní dovednosti. Připojte se k nám a objevte kouzlo smysluplně stráveného času s dětmi z našeho Nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Sovička. Během aktivity vám také rádi představíme naše zařízení a organizaci Charita Most.

Vyzkoušejte si s námi jednorázovou dobrovolnickou příležitost. A pokud vás možnost věnovat svůj čas dobrovolnictví zaujme, můžete se stát naším stálým dobrovolníkem.

Na akci se prosím předem registrujte zasláním e-mailu na ulrichova@charita-most.cz. Děkujeme.

Pátek 26.04.2024 15:00
18:00
Kadaň, Kpt. Jaroše 630, RADKA z.s.

Pojďte spolu s námi připravit dětské hřiště a zahradu při Mateřském centru RADKA na novou sezonu. Co nás čeká? Údržba pískoviště, natírání herních prvků, úprava květinových a bylinkových záhonů, výsadba květinek. Odpoledne zakončíme společným grilováním, na které vás srdečně zveme.

Nutná předchozí registrace! Bc. Stanislava Hamáková, DiS., e-mail: dcr@radka.info, tel: 734 468 449

Dobrovolníci působící v Mateřském centru RADKA realizují nebo asistují při volnočasových aktivitách (dopoledne i odpoledne), při plánování a realizaci veřejných akcích (maškarák, stezka odvahy, atd.) a dalších aktivitách RADKA z.s. (vzdělávací a jazykové kurzy, letní tábory, atd.)

Pátek 26.04.2024 15:00
18:00
Duchcov, Osecká 794/1, NZDM Zastávka - Charita Most

Jarní olympiáda v NZDM Zastávka, to je akce spojující zábavu, soutěžení a dobrou vůli v jedno nezapomenutelné odpoledne. Srdečně vás zveme na tuto jedinečnou příležitost připojit se k nám a zažít dobrodružství plné sportovního ducha a přátelského soupeření. Od tradičních sportů po netradiční disciplíny, pro každého máme něco zajímavého! Kromě sportování vám také rádi představíme naše zařízení a organizaci Charita Most.

Vyzkoušejte si s námi jednorázovou dobrovolnickou příležitost. A pokud vás možnost věnovat svůj čas dobrovolnictví zaujme, můžete se stát naším stálým dobrovolníkem.

Na akci se prosím předem registrujte zasláním e-mailu na podlogarova@charita-most.cz. Děkujeme.

Sobota 27.04.2024 08:45
16:10
Kadaň, Na Průtahu (autobusové nádraží), Charita Kadaň
Přidejte se již na startu, v průběhu nebo v cíli ke společné Cestě za pokladem.
 
Sraz: 8:45 (autobusové nádraží Kadaň)
Návrat: 16:07 (vlakové nádraží Kadaň)
 
S sebou: pohodlné sportovní oblečení, vhodnou obuv, batůžek s pitím a pláštěnkou, pokrývku hlavy a dobrou náladu
 
Na společné Cestě budeme plnit úkoly, zpívat, hrát a dovádět. V cíli nás čeká poklad a táboráček (vše zajištěno).
 
Je nutná předchozí registrace – denisa.svobodova@kadan.charita.cz, 721 455 032
Sobota 27.04.2024 14:00
18:00
Ústí nad Labem, Masarykova 30, Klub ENTER22
Workshop o dobrovolnictví přes hranice s pedagogy a pracovníky z mládeží z Česka a Německa v pohraničí. Posilování porozumění a přeshraniční spolupráce.
Lektorky: Lenka Vonka Černá a Hannah Steinberg
Neděle 28.04.2024 13:00
17:00
Ústí nad Labem, Prokopa Diviše 5, Dobrovolnické centrum

Poznáváme okolí města a ukryté trasy. Sportovní nadšenci a dobrovolníci vyrazí na kole z centra města, ostatní využijí k přesunu MHD. Sejdeme se ve 13hod před budovou Dobrovolnického centra v ulici Prokopa Diviše 5 v Ústí nad Labem. U jezera Milada nás čeká krátká procházka, seznámení s místní pestrou faunou a flórou a společné opékání buřtů. 

Na akci se dozvíte nové informace o projektu Bydlím v Ústí nad Labem a o možnostech dobrovolnictví v našem centru. Stále u nás také funguje Kulturní klub, místo pro komunitu z Ukrajiny, kde jsou noví dobrovolníci vítáni na různé volnočasové aktivity s dětmi i dospělými.

#Díkyzato
61. Mateřská škola v Zátiší
61. oddíl DUDO - SKAUT RYBKY Plzeň
Adorea - dobrovolnické centrum Vsetín
Adra Brno
ADRA Liberec
ADRA Praha
Adra Zlín
AFS Mezikulturní programy o.p.s.
AIESEC
Akademie nadání
Alfa handicap
ami
AMIGA
Armáda spásy - Adelante
Armáda spásy - Domov Přístav
ARTEDA
Bartůškovic zvěřinec
Bartůškův zvěřinec
Bečovská botanická zahrada
Bezpečnostní dobrovolník města Stříbra
Centrum ÁČKO
Centrum Dominika Kokory
Centrum Ostrůvek
Centrum pro rodinu a sociální péči - BRÁNA
Centrum Seňorina
Centrum sociálních služeb Prostějov
Český červený kříž Plzeň
Charita Český Těšín
Charita Frýdek-Místek
Charita Jablunkov
Charita Jindřichův Hradec
Charita Kadaň
Charita Most
Charita Ostrava
Charita Přerov
Charita Třinec
Charita Uherské Hradiště
Charita Uherský Brod
Chlapi ze stodoly
Církevní gymnázium Plzeň
Člověk v tísni Olomouc
Člověk v tísni v Prostějově
DAVID A GOLIÁŠ
Dětský domov Nepomuk
Diakonie ČCE - středisko Světlo ve Vrchlabí
Diakonie ČCE - středisko v Brně
Diakonie ČCE - středisko Západní Čechy
Diakonie ČCE – středisko v Sobotíně
Diakonie Praha
Diakonie Valašské Meziříčí
Diakonie Vsetín
Diecézní charita Brno
Diecézní charita Plzeň - Charitní pečovatelská služba Blovice a Spálené Poříčí
Diecézní charita Plzeň - Komunitní centrum
Diecézní katolická charita Hradec Králové
Do Fénixu s důvěrou
Nemocnice Jihlava
Dobrovolníci Nemocnice Jihlava
Dobrovolnická regionální agentura DoRa
Dobrovolnická služba Levandule Žatec
Dobrovolnické centrum ADRA Frýdek-Místek
Dobrovolnické centrum ADRA Havířov
Dobrovolnické centrum ADRA Ostrava
Dobrovolnické centrum INSTAND
Dobrovolnické centrum Kladno
Dobrovolnické centrum Krok Kyjov
Dobrovolnické centrum Ústí nad Labem
Domažlická nemocnice
Domov Daliborka
Domov Hrubá Voda
Domov Korýtko
Domov Na zámečku Rokytnice
Domov pro mne
Domov pro seniory a dům s pečovatelskou službou Mariánské Lázně
Domov pro seniory Červenka
Domov pro seniory Chodov
Domov pro seniory Iris
Domov pro seniory Kamenec
Domov pro seniory Kamenec, Slezská Ostrava, p.o.
Domov pro seniory Radkova Lhota
Domov pro seniory Soběsuky
Domov seniorů Hranice
Domov seniorů Pohoda Chválkovice
Domov seniorů Prostějov
Domov Sluníčko
Domov Velké Březno p.o.
Domovinka
DOZP Horní Bříza
Dům seniorů FRANTIŠEK Náměšť na Hané
Dům Sv. Antonína
Dům zahraniční spolupráce
Dvě D Zlín
Edukuj
Eurocentrum Hradec Králové
Eurotopia.cz
Fakultní nemocnice Plzeň
Farma Jitřenka
FN Plzeň - Oddělení sociální pobytové péče
FNUSA - Dobrocentrum u sv. Anny
HERO CLAN
Hnutí Brontosaurus
Hospic Frýdek-Místek
Hospic sv. Alžběty
Hospic sv. Lazara
HoSt Home-Start ČR
ICOS Český Krumlov
ICOS Český Krumlov
ICOS Český Krumlov, o. p. s.
ImPerfect
INFORMAČNÍ CENTRUM PRO MLÁDEŽ PROSTĚJOV
Jedličkův ústav
Jihomoravská komunitní nadace
K srdci
Kaleshwar z.s.
KC Čechovka
Klíč – centrum sociálních služeb
komunita Šimpach
Komunitní centrum Motýlek
Komunitní centrum Petrklíč
Komunitní centrum Židlochovice
Kraj Liberec
Krajská knihovna Karlovy Vary
Krajská zdravotní a.s. - Masarykova nemocnice
KreBul
KreBul, o. p. s.
Lata
Ledovec
Lesní klub Roklinka v Čertově rokli
Letní dům
Letokruh
Liga vozíčkářů
LTRN Janov
Maltézská pomoc
Maltézská pomoc Brno
Maltézská pomoc Jeseník
Maltézská pomoc Olomouc
Maltézská pomoc Přerov
Maltézská pomoc Prostějov
Maltézská pomoc Šumperk
Mary’s Meals
MC Beruška
Město Stříbro
Městská knihovna Chodov
Městská knihovna Plasy
Městská knihovna Rokycany
Městská knihovna v Praze
Městské zařízení sociálních služeb Karlovy Vary
Mezigenerační a dobrovolnické centrum TOTEM
Místní akční skupina Pošumaví
Místní akční skupina svatého Jana z Nepomuku
Most k životu Trutnov
Motýl
Moudrá síť
Moving Station
MUNI POMÁHÁ
Nadace Pavla Novotného
Nadace Veronica
Náš Touškov
Náš Touškov projekt DEKApro
Nejste sami – mobilní hospic
Nemocnice Ostrov
NESEHNUTÍ
Nomia
o.p.s.
Občanské sdružení ProCit
Oblastní charita Jičín
Oblastní spolek ČČK Praha 1
Oblastní spolek Českého červeného kříže Ostrava
Organizace pro pomoc uprchlíkům
p. o.
Paměť národa Plzeňský kraj
Pěší rota aktivních záloh KVV Plzeň - Pětatřicátníci
Plzeňská krajská rada dětí a mládeže
Pohoda
Pojďte ven
Pontis
Ponton
Potravinová banka Olomouckého kraje
PRA
Práh jižní Morava
Přátelé Zahrady ticha v Jezné
Projekt SPOLU
První české gymnázium v Karlových Varech
R-jako.cz
Rada dětí a mládeže hl. m. Prahy
RADKA
RadoVan
Ratolest Brno
RDC JčK
Regionální dobrovolnické centrum Jihomoravského kraje (dříve DC67)
Regionální dobrovolnické centrum Plzeňského kraje
RDC JčK
Regionální dobrovolnické centrum pro Jihočeský kraj
Rodinné a komunitní centrum MUMRAJ
Rodinné centrum MaTáTa
Rodinné centrum Vlnka
Salesiánské středisko mládeže
Salesiánský klub mládeže Zlín
Salinger
Samari
Sdružení D
Sdružení mladých ochránců přírody ČSOP
Sdružení Ty a Já
SeneCura Kolín
SeneCura SeniorCentrum Plzeň
SeneCura Slivenec
Slezská diakonie
Slezská Ostrava
Sluňákov
SmeTu
Sociální služby Libina
Spolek Ametyst
Spolusetkávání Přerov
STŘED z. ú.
Střední odborná škola Karlovy Vary
Střední průmyslová škola dopravní Plzeň
TADY A TEĎ o.p.s.
Temperi, o. p. s.
test pokračování za čárkou
Test před čárkou
Test před čárkou, test pokračování za čárkou
TJ Sokol Červený Hrádek
Trash Hero Plzeň
Trend vozíčkářů
Tutorie
TyfloCentrum Brno
Tyflocentrum Olomouc
Ústav sociálních služeb v Praze 4
Uzlík z.s.
VESNA - ženský vzdělávací spolek
Vochomůrky
Volnočasové centrum Fénix
Výcvikové canisterapeutické sdružení Hafík
z.ú.
Za sklem
Zet-my
ZO ČSOP JARO Jaroměř