Naše Komunitní centrum vzniklo po vypuknutí války na Ukrajině jako místo, kde se mohou scházet lidé prchající před válkou, získat podporu a seznamovat se s životem v nové zemi. Nabízíme širokou škálu aktivit podporujících integraci. Jedná se především o bezplatné kurzy češtiny, integrační setkání na různá témata, jazykovou kavárnu, psychologickou podporu a spoustu volnočasových aktivit. Centrum navštěvují převážně matky s dětmi, mládež do 18 let a senioři, pro které připravujeme aktivity napomáhající prolomení sociální izolace. Právě pro naše setkání a volnočasové aktivity hledáme dobrovolníky, kteří by se taktéž aktivit účastnili a pomohli ukrajinským uprchlíkům s orientací v českém prostředí, seznámili je s životem v Plzni, podělili se o své zkušenosti nebo si jen užili společný čas.

Zjistěte víc na:

Spojte se s námi:

Program na Dnech dobrovolnictví:

08Bře/24
Čtvrtek 25.04.2024 17:00 - 19:00

Quizarium

Plzeň, Cukrovarská 16

Studentky plzeňského gymnázia připravily pro klienty Komunitního centra Diecézní charity Plzeň zábavné odpoledne plné vědomostních kvízů a jazykových her. Zváni jsou všichni, kteří si chtějí procvičit češtinu nebo se jen příjemně pobavit. A zvlášť srdečně zveme ty, kteří by se chtěli zapojit dobrovolnicky do aktivit našeho centra pro děti i dospělé. Přijďte se seznámit a nahlédnout nám pod pokličku. Co všechno děláme a jak je možné nás podpořit.
Akce proběhne v prostorách Poradny pro cizince, Cukrovarská 16, 1. patro – učebna.

Těšíme se na vás!

Hledáme 2 dobrovolníky. Přihlášení je možné prostřednictvím formuláře zde: https://1url.cz.

Kontakt na organizátory:
Eva Klimentová
eva.klimentova@dchp.charita.cz
731796620

03Bře/24
Sunday 28.04.2024 10:00 - 13:00

Piknik “Všichni společně”

Plzeň, Borský park

Přijďte s námi strávit příjemné dopoledne do Borského parku! Piknik organizuje Komunitní centrum Diecézní charity Plzeň a zveme na něj všechny naše klienty i širokou veřejnost. Můžete si s námi popovídat, zjistit více o naší činnosti, vzájemně se seznámit nebo se připojit k nějaké aktivitě na místě – budeme cvičit jógu, hrát si, malovat, relaxovat a mnoho dalšího! A vítáme každého, kdo by se chtěl zapojit do našeho organizačního týmu a vyzkoušet si dobrovolnictví přímo na vlastní kůži.
Piknik bude probíhat zde.

Hledáme 4 dobrovolníky. Přihlášení je možné prostřednictvím formuláře zde: https://1url.cz.

Kontakt na organizátory:
Eva Klimentová
Eva.klimentova@dchp.charita.cz
731796620