Hlavní myšlenkou naší organizace je, že kůň - možnost o něj pečovat a svézt se na jeho hřbetě - je skvělý motivační faktor k rozvoji psychických, fyzických i duševních schopností dětí, jak s hendikepy, tak bez nich. Díky péči o koně může totiž jakýkoliv člověk, dítě i dospělý, poznávat sám sebe, své silné a slabé stránky, podpořit svou sebedůvěru, cit, sociální dovednosti a v dnešní uspěchané době, kdy
spousta lidí tráví čas uzavřena v místnosti s moderními technologiemi, se vydat s rodinou a přáteli do přírody. Třeba zrovna ve společnosti koně.

Náš projekt „Koně dětem“ realizujeme již od roku 2004, kdy se začínalo s dvěma koníky a dvěma dobrovolníky, až do současné doby, kdy využíváme 12 koní a další hospodářská zvířata a náš tým se skládá z 15 nadšenců - brigádníků a dobrovolníků.

Zjistěte víc na:

Spojte se s námi:

Program na Dnech dobrovolnictví:

02Bře/24
Čtvrtek 25.04.2024 12:00 - 16:00

Jarní údržba farmy

Plzeň - Koterov, U Včelníku 68/19, Farma Jitřenka

 

Naše farma Jitřenka poskytuje pomoc nemocným dětem ve formě hipoterapie už 20 let. Po zimě je třeba opravit zvířátkům výběhy, vyměnit uhnilé sloupky, zatlouct nové, zpracovat dřevo z popadaných stromů. Práce na farmě je pořád dost , ale rukou je málo. Proto budeme rádi, budete-li nám chtít věnovat svůj čas a pomocnou ruku.

 

Kontakt na organizátory:
Hedvika Jandošová
hedvika.farmajitrenka@seznam.cz
721668441