Čtvrtek 15. 10. 2020

10:00
Regionální dobrovolnické centrum Jihomoravského kraje (dříve DC 67): Rozhovor s Barborou Hauserovou z MUNI pomáhá

Jak iniciativa MUNI pomáhá, která během první covidové vlny koordinovala a zapojila tisíce dobrovolníků, začala? Co se děje s iniciativou právě teď? A jak se můžete zapojit a pomáhat i vy? Odpovědi zazní ve videu, svoje aktivity představí i Regionální dobrovolnické centrum Jihomoravského kraje a poradí vám, jak se stát dobrovolníkem.

11:00
NaZemi: Představení organizace a férového obchůdku

Nahlédněte do férové a nehierarchické organizace NaZemi. Pracovníci vás “provedou” férovým obchůdkem a seznámí s možnostmi, jak se můžete jako dobrovolník či dobrovolnice zapojit. Sledujte on-line a z pohodlí vašeho domova.

12:00
HoSt: Video o tom, jak důležité je si hrát

Ve filmu Křehký zázhrak hry představí HoSt metodu Rodina hrou, kterou vyvinuli právě v této organizaci. Podívejte se a inspirujte se, s čím vším se dá hrát!

 

13:00
Regionální dobrovolnické centrum Jihomoravského kraje (dříve DC 67): Rozhovor s dobrovolníkem – Jan Makeš z Jednoho světa

Ve videu se představí dobrovolník Jana Makeš a jeho příběh. Proč Honza pomáhá na festivalu Jeden svět Brno? Čemu všemu se věnoval a co ho na tom stále baví? Řeč přijde i na jeho roční zkušenost jako EVS dobrovolníka v Nizozemí. Nechte se inspirovat a pomáhejte nejen u nás, ale i v zahraničí. Kromě dobrovolníka představí svoje aktivity i Regionální dobrovolnické centrum Jihomoravského kraje a poradí vám, jak a kde můžete aktuálně pomáhat.

14:00
AIESEC: Představení organizace a možností dobrovolničení

Hlavní vizí organizace AIESEC je rozšíření mezikulturního porozumění mezi mladými lidmi a rozvoj leadership schopností – toho se snaží dosáhnout skrze zahraniční stáže. AIESEC spojuje mladé lidi z více než 120 zemí a to už je pořádný zástup dobrovolníků! Přidat se můžete i vy. Jak? To zjistíte ve videu!

15:00
Liga vozíčkářů: Jaké to je v kůži vozíčkáře

Liga vozíčkářů chystá facebookový live vstup spojený se zodpovídáním dotazů o životě na vozíčku.

16:00
Ratolest: Ptejte se nás a my vám odpovíme

V plánovaném čase budou pracovníci Ratolesti k dispozici a odpoví na vaše dotazy. Zároveň si můžete prohlédnout fotky DOBROpohledů pro klienty organizací, které jsou z důvodu koronaviru dlouhodobě uzavřené pro návštěvníky, ale i rodinné příslušníky. Sledujte facebookovou událost zde.

17:00
ADRA: Jak v této době potěšit seniory a kde můžete aktuálně pomáhat

Podívejte se, jak můžete prosvětlit tmavé podzimní dny seniorům a napište jim povzbudivý vzkaz na pohlednici nebo na kamínek. Ve videu se představí organizace ADRA a zájemci se dozvědí, kde a jak mohou aktuálně přiložit ruku k dílu.

18:00
Diecézní charita Brno: Představení programu Blízké srdce v odcházení

Stejně jako kvalita života je podstatný i jeho závěr. Ve svém videu Dobrovolnické centrum Diecézní charity Brno seznámí veřejnost s novým programem Blízké srdce v odcházení, který je určený pro všechny, kdo chtějí pomoci rodinám v nelehké životní situaci. Pokud nevíte, zda je tento program pro vás, můžete si zkusit i kvíz, ve kterém se o smrti dozvíte něco více: https://issuu.com/charitabrno/docs/infokv_z_setk_n__se_smrt_.

 

 

Pátek 16. 10. 2020

9:00
Klára pomáhá: Online Burza pomoci

Online Burza pomoci je konkrétní přehled toho, co Klára, její lidé a klienti potřebují, nedá se to koupit, anebo na to ani nejsou peníze. Kdo se bude chtít zapojit, může na online „nástěnce“ najít různé úkoly a k těm se přihlásit – od dlouhodobých po jednorázové.

10:00
Erasmus+ – Mládež: Možnosti dobrovolničení v Česku i v zahraničí 

 Jak vyjet až na rok do zahraničí? S pokrytými náklady na dopravu, ubytování, stravu, jazykový kurz, s kapesným v ruce? Na projekt, který si sami vyberete? A jak dobrovolničit i v české kotlině? Dozvíte se ve videu.

11:00
NaZemi: Ve stínu Taj Mahalu

Chcete vědět, kde a za jakých podmínek se šijí boty pro evropský trh? Podívejte se na dokument, který pro vás připravila organizace NaZemi.

12:00
Regionální dobrovolnické centrum Jihomoravského kraje (dříve DC 67)? Rozhovor s dobrovolnicí – Štěpánka Vaňková

Jak vypadá dobrovolnictví v Nadaci Veronica, co všechno musí takový dobrovolník nebo dobrovolnice zvládnout? A proč se Štěpánka rozhodla pomáhat? Kromě dobrovolnice Štěpánky Vaňkové představí svoje aktivity i Regionální dobrovolnické centrum Jihomoravského kraje.

13:00
ADRA: Jak v této době potěšit seniory a kde můžete aktuálně pomáhat

Podívejte se, jak můžete prosvětlit tmavé podzimní dny seniorům a napište jim povzbudivý vzkaz na pohlednici nebo na kamínek. Ve videu se představí organizace ADRA a zájemci se dozvědí, kde a jak mohou aktuálně přiložit ruku k dílu.

14:00
Regionální dobrovolnické centrum Jihomoravského kraje (dříve DC 67): Rozhovor s dobrovolníkem – Zbyněk Češka

Zbyněk se už od roku 2016 věnuje dobrovolničení pro Ligu vozíčkářů, kromě toho učí seniory na počítači. Za svoji mnohaletou dobrovolnickou službu byl v roce 2019 oceněn cenou Křesadla. Inspirujte se! Kromě dobrovolníka Zbyňka Češky představí svoje aktivity i Regionální dobrovolnické centrum Jihomoravského kraje.

15:00
Práh jižní Morava: Jak pomáhat lidem s duševním onemocněním

Práh jižní Morava pomáhá lidem s duševním onemocněním a vy můžete také. Jak? Stačí je potěšit drobným dárkem nebo si zakoupit drobnost v obchůdku organizace. Více se dozvíte ve videu.

16:00
Diecézní charita Brno: Představení domácího hospice

Ve svém druhém vstupu představí Dobrovolnické centrum Diecézní charity Brno domácí hospic, jak funguje a jak se do jeho fungování mohou zapojit dobrovolníci. Až zhlédnete video, můžete si udělat kvíz, ve kterém se dozvíte něco více o situaci seniorů v České republice: https://issuu.com/charitabrno/docs/infokv_z_st_rnut_.

17:00
Mary’s Meals: Představení organizace a možnosti zapojení

Věděli jste, že se nezanedbatelná část světové produkce jídla vyhodí? Přitom existuje spoustu dětí, které trpí hladem. O to, aby měli nejmenší co jíst, se stará organizace Mary’s Meals Česká republika. Zjistěte, jak se můžete zapojit!

18:00
Rezekvítek: Jak můžete pomáhat v terénu i v kanceláři?

Členy organizace Rezekvítek potkáte často v terénu, kde můžete připojit ruku k dílu i vy. Pomáhat ale můžete i v kanceláři. Jak? Zjistíte to ve videu!